Початкові руки і положення
Обговоримо обрані початкові руки в покері. Для цього ми сформували 5 груп: високі пари, малі та середні пари, дві старші карти, одномасті (2 послідовні карти однієї масті) і висока-масть (одна старша карта і одна мала карта в одній масті).
Перша група - високі пари
Пара хлопців (валетів) або вище є відмінною стартовою рукою. Шанс отримати сет (трійка з кишеньковою парою) після флопу становить трохи менше 12%. Також є хороші шанси виграти, якщо ви пропустите флоп, і він покаже лише менші карти (= оверпара). Загалом, високі пари слід захищати агресивно, але з небезпечною дошкою (спільними картами), як-от 3 карти однієї масті або очевидний прямий ризик, навіть висока кишенькова пара вже не так сильна.
Друга група – середні та малі пари
Стартові руки, такі як 2-2, 6-6 або навіть 8-8, нелегко грати в Техаському Холдемі, і серед гравців точиться багато дискусій про те, як краще їх зіграти. У той час як високі пари (див. групу 1) можна класифікувати як готові руки (закінчені руки), середні та менші пари більше схожі на руки для малювання (незавершені руки). Шанс на сет (трійка з кишеньковою парою) з флопом становить трохи менше 12% або 8 до 1, тобто в 9 ситуаціях ви отримуєте сет один раз.
Щоб вигідно зіграти ці пари, потрібно кілька суперників. Інша ситуація в хедз-апе, тобто ви граєте тільки проти одного суперника. Якщо суперник сам тримає не пару, а «тільки» 2 OverCard (кожна карта вища за вашу пару), результатом є жорстке рішення підкидання монети (50-50), яке часто можна побачити по телевізору.
Третя група - дві високі карти
Дві високі карти, що розходяться (різної масті), зазвичай є розіграшною, але не дуже гарною рукою. У той час як A-K (розмасті) майже завжди слід грати з будь-якої позиції, K-10 (безмасті) часто слід викидати. Це особливо вірно, якщо ви перебуваєте в ранній або середній позиції або вже були підняті перед вами.
Якщо ваші карти масті, тобто дві карти однієї масті, ви також можете грати з середньої позиції.
Стартові руки, такі як K-Q (мастні) або K-J (масті), слід грати з будь-якої позиції, з підвищенням стає трохи складніше. Потім подивіться, скільки опонентів ще коллують або колуть (наскільки ви можете оцінити). Чим більше опонентів, тим більше у вас бажання зробити кол.
Четверта група - підходять роз'єми
Одномасті — це дві послідовні карти однієї масті. Стартова роздача, як-от 9-10 (маст), є просто посередньою, і її не слід розігрувати з ранньої позиції або з підвищенням. Знову ж таки, попередження стосується того, що не варто переоцінювати шанс флеша з 2 картами одного кольору (насправді 5,77%). Шанси на стріт також значно погіршуються, якщо ви тримаєте 8-10 замість 9-10.
Група 5 - висока-низька (однорядна)
Туз або король з маленькою картою тієї ж масті подібні до групи 4 і повинні грати в неї. Але слід пам’ятати, що чим менше гравців (менше 6) за столом, тим сильнішим буде туз. Це тому, що шанси на ще одного туза серед гравців (у кишенькових картах) стають меншими.
Назад